KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636305
*
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:21:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 02:26:05
1
1.500 kr
25/11 14:09:07
2
1.600 kr
29/11 20:45:16
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Läs mer om Barbro Danielson BMD
nr 1363 6305
Barbro Danielson BMD
(1923-2009), Sverige
Oljemålning, "Den italienska vasen". Sign BMD. Olja på pannå, 60x43 cm
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 02:26:05 | 1 | 1.500 kr |
25/11 14:09:07 | 2 | 1.600 kr |
29/11 20:45:16 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Barbro Danielson BMD
Barbro BMD Danielson, svensk bildkonstnär född 1923, död 2009.Läs mer om Barbro Danielson BMD
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbro danielson bmd kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37